Оплата за природний газ

 

Обирайте найзручніший для Вас спосіб! 

Online оплата за газ                              

Сплатити за газ через інтернет можна будь-якою карткою, по якій банком дозволено платежі в інтернеті.

Якщо на картці є достатня сума коштів, але платіж через інтернет здійснити не вдається, рекомендуємо звертатись до банку, який видав картку (зазвичай контакти банку зазначені на зворотньому боці картки).

Звертаємо вашу увагу, що перераховані кошти за природний газ можуть потрапляти на ваш особовий рахунок протягом трьох банківських днів, в залежності від банку, через який проведено платіж.

При заповненні форми для оплати вказуйте особовий рахунок повністю, так як він вказаний у рахунку за газ – всі 9 символів. Не забудьте вказати показники лічильника!

Через відділення банку (готівкою)

Побутові споживачі Кіровоградської області мають змогу заплатити за використаний природний газ готівкою або за допомогою списання коштів з банківського рахунку в будь-якій фінансовій установи за наступними реквізитами:

Отримувач платежу: ДП «Центргаз»

Код ЄДРПОУ 31146068

р/р UA863204780000026002924430875 в ПАТ АБ "Укргазбанк" м.Кропивницький

МФО 320478

Призначення платежу: Оплата за газ, особовий рахунок №_________, ПІБ,повна адреса.

 

розрахункові книжки з корінцями квитанцій, чеками банків або з терміналів самообслуговування потрібно зберігати не менше трьох років. При виникненні необхідності, звіряння проведених розрахунків буде проводитись за пред’явленням документів, що підтверджують проведення платежу.

Оплату проводити не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Наприклад:

Платник: Шевченко Микола Пилипович, м.Світловодськ, вул 8 Березня, 36, кв.1
Одержувач: ДП "Центргаз"

код ЄДРПОУ 31146068 
р/р UA863204780000026002924430875 в ПАТ АБ "Укргазбанк" м.Кропивницький.
МФО банку 320478
Призначення платежу: оплата за газ рах. № 104064532.

 

Щодо комісії банків за прийняття оплати за газ

Згідно «Порядку проведення розрахунків за спожитий природний газ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 №792 оплата послуг щодо приймання платежів від побутових споживачів банківськими установами та підприємствами поштового зв'язку здійснюється газопостачальними підприємствами у розмірі, що не перевищує 0,3 відсотка загальної суми коштів, що надійшли від побутових споживачів.

Стягнення зі споживачів додаткової комісії при оплаті за газ визначається тарифною політикою банківських установ.

ДП "Центргаз" не є отримувачем коштів, що додатково стягуються із споживачів у вигляді комісії, та не має відношення до встановлення розміру зазначеної комісії.

Інформація щодо надання рахунків за газ

ДП "Центргаз надсилає рахунки на оплату за газ всім своїм побутовим споживачам.

Враховуючи кількість звернень від споживачів, які надходять з приводу доставки рахунків, спробуємо надати відповіді на найбільш поширені запитання.

 - Навіщо потрібні рахунки? Чим не влаштовують розрахункові книжки?

Надання рахунків - це загальноприйнята практика. Ми намагаємось йти в ногу з часом. Крім того, останнім часом на ринку газу все настільки швидко змінюється, що іншого доступного способу інформування своїх споживачів про зміни ми не бачимо. Наприклад в рахунках за квітень ми анонсуємо правила перерахунку сум невикористаних субсидій, зміни соціальних нормативів надання комунальних послуг з 1 травня.

 - Чи можна продовжувати сплачувати по розрахунковій книжці?

Так, можна. Платіж в будь якому випадку надійде за призначенням, оскільки платіжні реквізити в рахунку та розрахунковій книжці ті ж самі. Однак ми сподіваємось, що наша ініціатива дозволить вам зберегти час на більш приємні речі, ніж вистоювання в черзі за новою розрахунковою книжкою.

- На яку дату зазначена заборгованість за газ?

Стан особового рахунку (заборгованість або переплата на кінець місяця) зазначаються станом на останній день місяця, за який виставлено рахунок. При визначенні заборгованості або переплати враховані всі оплати, а також субсидії, які надійшли протягом місяця, за який виставлено рахунок.

- Як платити, якщо в рахунку зазначена переплата на кінець місяця?

У разі наявності переплати на кінець місяця сума до сплати в рахунку зазначається 0,00 грн. Такий рахунок можна не оплачувати, або, за бажанням, здійснити попередню оплату (при цьому показання лічильника необхідно вказувати тільки фіктичні, станом на 1 число). Треба також враховувати, на який показник лічильника проведені нарахування. Може виявитись так, що фактичний показник лічильника набагато більший ніж той, на який виставлений рахунок (Розділ рахунку ІІ.Об’єм спожитого газу/Показники лічильника/Поточний). В такому випадку можете самостійно визначити суму до сплати, та вказати фактичний показник лічильника. 

Звідки в рахунку взявся борг? У мене немає таких показників лічильника.

Якщо в рахунку зазначений показник, який відрізняється від фактичного, це значить, що ВАТ «Кіровоградгаз» не отримав від вас дані про фактичне споживання газу. Рахунок в такому випадку оформлений на підставі планового місячного об`єму споживання на відповідний період, що розраховується, виходячи з групи споживання Споживача та його середньорічного об`єму споживання природного газу за останні три роки.

Для того, щоб отримувати рахунок на фактичні показники лічильника, потрібно зняти показник на 1 число та до 5-го числа передати їх у ВАТ «Кіровоградгаз». Пропонуємо такі способи передачі показників лічильника:

 

Формат E-mail або SMS зазначений у рахунку: *1*ХХХХХХХХХ*ООООО*

(ХХХХХХХХХ - номер особового рахунку - 9 цифр, ООООО - показник лічильника на 1 число - до 5 цифр)

Детальніше про надання показників лічильника див. за посиланням

- Навіщо у рахунку зазначений обсяг енергії спожитого газу?

Інформування споживачів про обсяг спожитого газу в енергетичних одиницях – це вимога постанови НКРЕКП від 26.01.2017 №84 «Про затвердження змін до деяких постанов НКРЕКП щодо запровадження на ринку природного газу використання одиниць енергії». Щомісячне надання рахунків – єдиний спосіб виконання даної вимоги.

На виконання зазначеної постанови в платіжних документах, що надаються  споживачу, повинен відображатись обсяг енергії спожитого газу в кіловат-годинах, мегаджоулях та гігакалоріях.

Визначення обсягів енергії спожитого газу проводиться на підставі даних ПАТ «Укртрансгаз» про енергетичну цінність (якість) природного газу (детальніше див. на сайті ПАТ "Укртрансгаз" ).

- Як я можу контролювати стан розрахунків, отримувати інформацію про нарахування, передавати показник лічильника?

Все це можна легко робити в

Особистому кабінеті споживача газу GASOLINAonline

 

Реєстрація безкоштовна та не потребує багато часу. Періодичність оновлення інформації в Особистому кабінеті - від внесення показника лічильника до отримання даних про нарахування на внесений показник - від 10 секунд до декількох хвилин!

 

 

 

 

- Як часто та в які терміни будуть надаватись рахунки?

Надання рахунків буде здійснюватись щомісяця, після 10 числа.

Ще більше корисної інформації