Комунальники Кіровоградщини виконали постанову Кабміну
16.06.2017
2720

Кіровоградська область єдина в України, де підприємства-надавачі послуг з газо-, тепло-, електро- та водопостачання в повному обсязі виконали вимогу Кабміну щодо надання до 1 червня інформації про суми невикористаних субсидій. Про це йшлося на селекторній нараді, яка відбулась 15 червня під головуванням Віце-прем’єр міністра України Павла Розенка.

Вимога щодо надання органам соцзахисту інформації про суми невикористаних субсидій міститься у постанові Кабінету Міністрів України №534 від 23.08.2016 року.

До 31 серпня споживачі, які за рахунок економії не використали в повному обсязі суми призначених субсидій, можуть подати до органів соцзахисту заяву про виплату частини суми зекономленої субсидії в сумі до 687,90 грн.

На підставі заяв споживачів, згідно отриманих від комунальників списків управління соцзахисту населення виплатять енергоощадним споживачам грошову винагороду за економію субсидії - через відділення Укрпошти або перерахуванням на банківський рахунок.

Виплата частини зекономлених сум субсидій грошовими коштами - це перший крок на шляху монетизації субсидій та пільг.

В Кіровоградській області протягом опалювального сезону субсидію отримували 63% споживачів газу. За рахунок економії газу до бюджету повернуто 160,5 мільйонів гривень, з яких 36,7 млн.грн будуть виплачені споживачам.

ДП "Центргаз" надало своїм споживачам інформацію про суму невикористаної субсидії та про необхідність подачі до управління соцзахисту заяви щодо виплати грошових коштів в рахунках за травень.