Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» готова замінити ДП «Центргаз» у якості постачальника газу споживачам Кіровоградської області
21.09.2018
17589

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» готова замінити ДП «Центргаз» у якості постачальника газу споживачам Кіровоградської області

21 вересня 2018 р., м. Кропивницький — ДП «Центргаз» ВАТ «Кіровоградгаз» вирішило відмовитись від ролі постачальника газу зі спеціальними обов’язками та звернулось до НКРЕКП, з проханням анулювати ліцензію на постачання природного газу з 1 жовтня 2018 р., після завершення дії чинної редакції постанови КМУ від 22.03.17 №187, яка встановлює режим постачання газу на спеціальних умовах для певних категорій споживачів (режим ПСО). Одночасно Центргаз повідомив про прийняте рішення Кабінет Міністрів України.

Центргаз вважає продовження цієї діяльності економічно недоцільним через наявність непрофінансованих державою зобов’язань за пільгами та субсидіями, неможливість провести вчасні розрахунки з постачальниками та відповідні судові позови. Зокрема, заборгованість державного бюджету перед Центргазом з відшкодування наданих пільг та субсидій на сьогодні становить 121 млн грн.

Також Центргаз звернувся до НАК «НафтогазУкраїни» з пропозицією знайти іншого роздрібного постачальника, щоб Нафтогаз зміг продовжувати виконувати свої зобов’язання, накладені на нього Кабінетом Міністрів України в рамках режиму ПСО. Підприємство з Групи Нафтогаз – ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» – погодилось замінити Центргаз у якості роздрібного постачальника газу споживачам Кіровоградської області. Товариство подало до КМУ заяву щодо включення його до переліку суб’єктів, на яких покладені спеціальні обов’язки, у разі продовження дії режиму ПСО.

Всі зацікавлені сторони висловлюють впевненість в тому, що уряд оперативно погодить відповідні рішення, і споживачі Кіровоградської області продовжать безперебійно отримувати газ на умовах, визначених урядом України.

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» має намір докласти максимальних зусиль для того, щоб процес переходу до нового постачальника був простим та зручним для споживачів.

 Довідково: ДП «Центргаз» є постачальником газу для переважної більшості споживачів Кіровоградської області (населення, бюджетні організації, комунально-побутові підприємства).

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» входить до Групи Нафтогаз та було створено з метою постачання газу населенню.